Roudnice nad Labem, jak z názvu vyplývá, leží na řece Labi, na jeho levém břehu a pod památnou horou Říp. První zmínky o Roudnici n. L. pocházejí již z roku 1167.
Ve středověku byla Roudnice n. L. v majetku pražských biskupů, kteří zde vystavěli jeden z prvních kamenných hradů. Velký vědeckotechnický rozvoj nastal v 19. století, kdy vznikly na území města průmyslové podniky. V tomto období nastává rovněž kulturní rozkvět, bylo založeno muzeum Karla Rozuma a moderní galerie výtvarného umění. Roudnice n. L. a celý kraj pod horou Říp jsou po staletí symbolem české vzdělanosti.

 

Roudnice n. L. je rovněž městem sportu. Naše město proslavila řada sportovců, kteří reprezentovali naši zemi na vrcholných akcích světové úrovně. Nejinak tomu je i ve sportovní kynologii. V Roudnici n. L. se pořádalo několik mistrovství České republiky, v posledních deseti letech právě roudničtí kynologové každoročně zajišťují kvalifikační soutěže pro výběr reprezentantů na mistrovství věta a mistrovství České republiky.
V roce 2009 se roudničtí kynologové podíleli i na přípravě a realizaci Mistrovství světa belgických ovčáků. Přímo z našeho města pocházejí i dva mistři ČR a několik reprezentantů ve sportovní kynologii. V posledních několika letech zaznamenala česká sportovní kynologie rovněž řadu úspěchů na světových šampionátech.

 

Samotné mistrovství světa proběhne ve sportovním areálu Pod Lipou, na pravém břehu řeky Labe, v katastru obce Vědomice.

Václav Kejř 
předseda organizačního výboru a ředitel MS FCI IPO 2013 

V této kategorii nejsou žádné články. Jsou li na stránce zobrazeny podkategorie, mohou obsahovat články.