Rychlá navigace

Zdravko Kliček, Chorvatsko

Zdravko KlicekOd roku 1994 jsem členem Chorvatského kynologického svazu. Krátce poté, co jsem do něj vstoupil, jsem se začal věnovat kynologii, a to především výcviku a chovu německých ovčáků. Jsem majitelem chovatelské stanice vom Castel Cris – v chovu se soustředím především na povahu psa a jeho pracovní vlohy. Doposud jsem odchoval přes 90 vrhů.

Od roku 1981 jsem rozhodčím FCI pro exteriér FCI skupiny 1, částečně pak i pro plemena ze skupiny 2 a 3. V letech 1982 až 1999 jsem byl členem chorvatské komise pro pracovní psy a od roku 2002 jsem jejím prezidentem.

Po celou dobu mého působení v chorvatské komisi pro pracovní plemena pořádám semináře, přednáším a samozřejmě také závodím. Jako pořadatel jsem měl na starost mistrovství Chorvatska FCI IPO a od roku 2005 organizuji chorvatská mistrovství stopařů. Od roku 2002 bývám vedoucím týmu Chorvatska. Byl jsem hlavním organizátorem FCI IPO FH WC 2011, které se konalo v Chorvatsku.

V roce 1997 jsem inicioval vznik Chorvatského klubu německých ovčáků, stal jsem se jeho prvním prezidentem a v této funkci jsem dodnes. Chorvatský klub německých ovčáků se nejvíce podílí na soutěžích pracovních plemen psů v naší zemi a účastní se mistrovství WUSV.

Mým hlavním cílem je, aby se sportovní kynologie v Chorvatsku více rozšířila a obzvlášť se snažím o to, aby se zvýšil zájem o pracovní plemena psů.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn