Quick Links

Results

Winners1. SK1 - Jozef Adamuščin & Chris Spod lazov - 98-98-97/293

2. DE5 - Mathias Dögel & Holle vom Holzhäuser Flur - 99-97-97/293

3. B1 - Verslijpe Mario & Hasco Van De Duvetorre - 97-96-97/290

 

Cat.
Nr.
Start Nr. Handler Dog A B C Total Place CACIT CACT
SK-1 72 Jozef Adamuščin Chris Spod lazov 98 98 97 293 1 CACIT CACT
DE-5 126 Mathias Dögel Holle vom Holzhäuser Flur 99 97 97 293 2 CACIT res. CACT
B-1 83 Verslijpe Mario Hasco Van De Duvetorre 97 96 97 290 3   CACT res.
US-1 121 Mike Diehl Irmus Galan Nalag 95 93 97 285 4   CACT res.
DE-3 2 Petra Reichmann Hataro vom Lindelbrunn 96 95 94 285 5   CACT
SK-2 1 Pavol Šlahor Fox von der Schoenen Ecke 98 90 96 284 6    
ES-3 97 Juan Jose Barragan de Los Rios Adonis de Ydre 96 97 91 284 7    
SI-1 23 Maja Orešnik Galant vom Adlerauge 97 89 97 283 8    
US-3 17 Fabian Robinson Graubaer’s Boker 96 97 90 283 9    
SE-1 73 Fredrik Bjurklint Cartagena Felix Rex 96 92 94 282 10    
UA-2 53 Oleksandr Babenko Bamber 98 94 90 282 11    
CZ-3 109 Dita Finsterle Forta Marko Gero 92 93 96 281 12    
HU-5 44 Réka PAP Furfang von Dorlatos 96 95 90 281 13    
WC-1 102 Dennis Bernsee Bodo vom Hexenwald 97 96 87 280 14   CACT res.
IT-5 46 Giorgini Leandro Pinkfloid della valle Incantata 93 94 92 279 15    
US-4 57 Susan Miller Axa Prima Sudo 99 89 91 279 16    
SK-3 85 Jaroslav Vnenčák Witz Eqidius 98 87 93 278 17    
JP-1 18 Tomoya Hirai Sieg von Schatzchen jp 96 94 88 278 18    
US-2 100 Sean O’Kane Max ze Stribrneho Kamene 94 93 90 277 19    
DK-3 58 Thorsten Kleven Jabina Diezel 97 90 90 277 20    
UA-1 33 Tatiana Pravda Mecberger Lulu 96 93 88 277 21    
CZ-2 61 Martin Pejša Kato Aritar Bastet 98 82 96 276 22    
RO-1 62 Augustin Moldovan Wild Iris Basra 96 88 92 276 23    
RU-1 24 Lysenkov Yury Oliver Val-bella-dog 97 92 87 276 24    
HU-2 30 Katalin SZŰCS Satoris Raiko Roni 88 93 94 275 25    
HU-3 19 Ferenc SUSZTER Sentinel Pike 91 94 90 275 26    
FI-2 47 Petri Vänni Pysäkin Posti Pate 96 89 90 275 27    
CH-4 16 Peter Lupinc Nasca zum Chasseralblick 94 94 87 275 28    
SK-5 27 Mgr.Trauer Miroslav Axell Bohemia Atevy 93 88 93 274 29    
SI-3 113 Igor Slatinek Gassan Leomegy 95 91 88 274 30    
B-5 124 Bonnier Dagmar Kjerro van Blutsenhof 86 91 96 273 31    
CZ-4 108 Tomáš Louda Agbar Meggan Bohemia 94 87 92 273 32    
B-4 88 Verlinden Geert Ferco Van De Utadreef 95 90 88 273 33    
ES-2 63 Alexandre Portas Abal Esko van Joefarm 98 88 87 273 34    
FI-5 59 Krista Saari Tulikuuma Palopommi 91 90 91 272 35    
PL-1 7 Błażej Wojtowicz Aquentin z Kuřimského háje 94 88 90 272 36    
SK-4 3 Viliam Koberčik Pard de Alphaville Bohemia 90 88 92 270 37    
CZ-5 26 Milena Pufrová Jaro Ja-He 90 90 90 270 38    
ES-RES-1 10 Guide-Jose Luis de la Vega Puerta Rusky of Zugvögel 95 87 88 270 39    
HU-1 122 Gábor SZILASI Griff von Tajgetosz 90 95 85 270 40    
CH-RES-1 104 Tamara Romer Falco vom Adlerauge 94 91 85 270 41    
RU-3 111 Nikitenko Sergey Alen Deylon iz Obskoy Doliny 96 90 84 270 42    
AT-1 56 Sabine Münzer Xila von der Waldfeenhöhe 97 91 82 270 43    
CH-1 89 Margrit Meyer Spike zum Chasseralblick 91 89 89 269 44    
FI-4 4 Mika Lindberg Tarkatan Ilokaasu 90 91 88 269 45    
IL-2 31 Milik Berg Flash Vom Saltztalblick 98 83 88 269 46    
DK-5 120 Bjarne Brix Brix`s Nero 95 87 87 269 47    
IT-4 13 Trogu Massimiliano Nelson della valle Incantata 96 85 87 268 48    
NL-4 82 Jan Wernsen Bayka Polsmaten 90 92 86 268 49    
NO-2 92 Andreas Volle Gamle Bry'n av Staalhjerte 90 96 82 268 50    
PL-2 105 Patryk Krajewski Baybaro od Dorrinky 96 90 82 268 51    
SE-5 103 Micke Pounu Treon 91 81 94 266 52    
GB-4 110 Thomas Nye Vytensa Asko 86 89 91 266 53    
CZ-1 116 Michaela Kuncová Jaguar de Alphaville Bohemia 91 85 90 266 54    
FI-3 9 Suvi Karvonen Tämä On Capina 88 89 89 266 55    
DK-2 98 Allan Maindal Chade`s Vega 90 90 86 266 56    
JP-2 68 Haruo Masuda Top von Kyoto Masuda 95 86 85 266 57    
BY-1 117 Rita Henkel Vyatkins Hammer 96 89 81 266 58    
SI-2 93 Mirko Flere Ray vom Roten Milan 90 86 89 265 59    
RS-1 45 Ing. Roman Rauner Bips Von Leimensteig 88 89 88 265 60    
AT-5 106 Petra Bed Scheyrer Jazz de I’orgiene Faucon Rouge 96 82 87 265 61    
CA-1 80 Frank McEniry Heck vom Haus TTH 93 87 85 265 62    
AT-3 22 Markus Mohr Blade vom Gelben Juwel 97 83 85 265 63    
RU-2 42 Spiridonova Natalia Don Du Bois Des Trembles 94 88 83 265 64    
RU-4 48 Blinnikova Elena Chili vom Schnellen Falken 93 90 81 264 65    
SE-2 28 Frida Götesson Daneskjold Ofelia 97 78 88 263 66    
IT-3 35 Triglia Onofrio Quicky de la videmanette 96 83 84 263 67    
ES-5 114 Angel Perez Soriano Chico von der Hagenmühle 94 86 83 263 68    
AT-2 67 Jürgen Schwendinger Yackson de Villa lazan 80 91 91 262 69    
CH-3 107 Patrick Clément Nimitz de la Videmanette 88 88 86 262 70    
DE-1 119 Petra Sporrer Erec von der schönen Ecke 92 84 86 262 71    
LU-1 36 Wirth Alfred Xanuk vom Grauen Star 96 85 81 262 72    
JP-3 6 Kayoko Ezure Nello of Y.Maeda 88 89 84 261 73    
WC-2 51 Jürgen Gutbrod Ataraxie’s Bigben 88 90 83 261 74    
B-6 38 De Groodt Stevy Peejees Hugo 93 88 80 261 75    
AT-4 20 Andreas Hauk Egoist vom Satansberg 97 73 90 260 76    
UA-3 91 Andrii Tarasov Granit iz Gratsiano 80 92 87 259 77    
NL-3 79 Joël Edery Lukay van de Annahenhof 82 88 88 258 78    
IT-1 55 Tamai Massimo Babajaga la Maschera di Ferro 90 80 88 258 79    
DE-4 87 Björn Reckmann Life vom Fürstentum Kaunitz 80 91 86 257 80    
FR-5 77 Robert Jerome Dry du parc de chartreuse 88 84 85 257 81    
B-3 90 Valkiers Bennie Gijoe van Joefarm 80 85 91 256 82    
HU-4 54 Tamás BUDAI Garde Royal Iran 83 88 84 255 83    
FI-RES-2 84 Sini Ovaskainen Tammikallion Mysteeri 82 90 82 254 84    
ES-4 21 Sergio Gonzalez Betran Satoris Greco 96 78 80 254 85    
GR-2 94 George CHATZAKOS Ager Veranis K-9 Dog Center1 87 96 71 254 86    
PL-3 74 Dariusz Kowalski Javelin de Alphaville Bohemia 85 83 85 253 87    
SI-4 70 Marko Habič Clash Running Wild 94 74 85 253 88    
UA-5 123 Lyubov Tarasenko Granata iz Gratsiano 83 95 75 253 89    
NL-2 43 Herman de Koning Gringo vom Ratsenheim 85 75 92 252 90    
UA-4 118 Vadym Lysak Aron vom Leiner Kogele 85 85 81 251 91    
NL-RES-1 101 Anja Matekovic Henri 't Palmaleinehof 96 74 81 251 92    
JP-5 60 Tomoyuki Masuda Asrid vom Haus M.I 83 88 80 251 93    
IT-2 40 Polverari Paolo Brando dei Lupi Invicti 83 74 93 250 94    
PL-5 14 Dariusz Kmiecik Xantor Eqidius 92 77 81 250 95    
SE-3 15 Johanna Svensson Rissies Ursus Barbatus 94 80 76 250 96    
GB-2 81 Nick Warman Von Graf Nabal 92 87 71 250 97    
HR-3 29 Dalibor Peršin Pax Hause Calligaris 95 84 71 250 98    
DK-4 8 Chanette G. Aarestrup Tana De Alzawiya 70 88 91 249 99    
JP-4 66 Miwako Kai Lucky von Kyoto Masuda 85 73 90 248 100    
NL-1 49 Wilfred Bakker Janus Nympton 70 90 88 248 101    
PT-1 37 Luís Miguel Costa Carvalho Darla Von Karthago 82 86 76 244 102    
FR-3 52 Solare Vincent Ex di casa del beato 85 71 84 240 103    
FR-4 86 Rohmer Jean Marie Gun vom Weinbergblick 80 80 80 240 104    
TW-2 39 Shen I-Chun Jaxo vom Holzhäuser Flur 80 73 82 235 105    
KR-1 112 Kwonsuk Choi Kaiko von Karthago 70 84 81 235 106    
FR-1 95 Ampoulange Jacques C’max de la croisee des loups 70 91 74 235 107    
TR-2 41 Murat Sporel Donator Drigon 90 72 72 234 108    
     
MY-1 71 Michael Lee Tai Seng Mecberger Lassie 94 93 67 254 109    
GR-1 5 Constantinos FOUKIS Haley van de Utadreef 94 93 65 252 110    
DE-2 115 Robert Parak Finni von der Brunnenstadt 60 96 95 251 111    
PL-4 32 Michał Majcher Oskar Red Dot 92 82 65 239 112    
SI-5 69 Igor Goršak Irko van`t Deusserhof 97 79 60 236 113    
IL-1 34 Oleg Gelman Carlo Von Der Goldenen Stadt Prag 96 65 73 234 114    
GB-1 99 Bryan van Daal Argonne Drago 85 82 65 232 115    
TW-1 12 Shen Yu-Ju Karlie Karlson von der Steinteichmühle 95 57 73 225 116    
TR-1 76 Cem Bakaçhan Hades von der Schwarzen Natter 90 66 63 219 117    
AR-1 78 Carlos De Stéfano Ecco del Onenak 75 78 60 213 118    
GB-5 125 Gregory Ford Ramson Zillah von Wulfrunhaus 60 73 73 206 119    
TR-3 25 Cumhur Gül Wild Iris Brix 50 89 65 204 120    
TR-4 65 Erdinç Sarımusaoğlu Phönix von den Lausbuben 0 84 85 169 122    
CH-5 64 Claude Hennard Haico vom Herrenberger Schloss 90 91 V.A. 181      
DK-1 50 Brian Rohde Nederholms Heart v.d. Flex V.A. 93 85 178      
GB-3 75 David John Argonne Enzo N/A D. N/A T.D.      
RU-5 11 Zhirkevich Sergey Žigan Eqidius N/A N/A D. T.D.      
US-5 96 Pablo Varela Garm vom Adlerauge N/A N/A D. T.D.      

 

The best individual / team

Second best individual / team

Third best individual / team

CH-5 V.A. - resigned due to injury of dog
DK-1 V.A. - resigned due to injury of handler

Results Results
Results Teams results
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn